Starost o štěňátka začíná už výběrem vhodného ženicha. Hledáme pejska, který vyhovuje nejen pěkným exteriérem ale hlavně zdravím a dobrou povahou. Na první místo klademe nepříbuznost partnerů.
Blízká příbuzenská plemenitba přináší často potomkům problémy fyzické i psychické (nedostatečná života schopnost potomků, nedostatky v imunitním systému, slabá kostra atd.)
Věříme, že vhodným přístupem z hlediska etiky i genetiky je plemenitba nepříbuzenská.

Fenka musí být na štěňátka připravená. To znamená zdravá, ve výborné kondici, psychické pohodě, s platným očkováním. Po dobu březosti je pod kontrolou veterinářky.

V 6.-7. týdnu jsou štěňátka očkovaná kombinovanou vakcínou proti psince, parvoviróze, leptospiróze a coronaviru. V tomto věku dostanou od veterináře identifikační čip. Samozřejmostí je také odčervení štěňátek postupně po 14 dnech, celkem 3x. Pro dobrou imunitu dostávají naše štěňátka osvědčený přípravek Probican.

Naše štěňátka jsou odchována v bytě, s maximální láskou a péčí. Denně jsou v kontaktu s rodinou. Na zahradě si mohou v bezpečí plně užívat pohybu na sluníčku.
Důraz klademe nejen na kvalitní pestrou stravu ale i na výbornou socializaci – zvykání na různé prostředí, lidi, zvířata, malé děti (naše vnoučata a jejich kamarády) ale i zvuky a situace. Od narození se štěňátkům můžeme věnovat „na plný úvazek“, protože jsme v důchodu. Štěňátka často chováme, od začátku 4. týdne vítame návštěvy, aby si štěňátka zvykala i na cizí lidi.

Při postupném přivykání na tuhou stravu ochutnají štěňátka kvalitní syrové i vařené maso, syrové domácí žloutky, mléčné výrobky, přílohy, zeleninu, ovoce, superprémiové granulky. Budoucí majitelé nemají problém s výživou a mohou zvolit typ krmení, který jim bude vyhovovat.
Štěňátka jsou k odběru připravena po dokončení 7.týdne věku. Je to optimální věk pro příchod štěněte do nové rodiny – smečky.

Při závazné rezervaci štěňátka požadujeme zálohu dle domluvy. Přijetí zálohy potvrdíme. Pokud nedojde k plnění závazku z naší strany (např. úhyn štěněte), je celá záloha samozřejmě vrácena. Pokud dojde ke zrušení rezervace štěněte ze strany kupujícího, je tato záloha nevratná. Zbytek ceny je splatný při odběru. Cena se odvíjí od kvality štěňátka a jeho rodičů.

Neprodáváme štěňátka do kotce!!!

Všechna naše štěňátka dostanou tuto základní výbavu a doklady při odběru:

- průkaz původu

- očkovací průkaz – petpas s provedenými záznamy o očkování a čipování

- podrobný písemný návod, jak o štěňátko pečovat — výživa, výchova, návyky atd.

- dečku s pachem maminky, aby se tolik nestýskalo

- kupní smlouvu s udáním ceny

- granule, na které je štěňátko zvyklé

- průkaz původu zašleme neprodleně po jeho obdržení z ČMKU

Novým majitelům samozřejmě poskytneme všechny potřebné a důležité informace, týkající se další výchovy a péče o štěňátko. Velmi nás potěší, pokud se zájemce o štěňátko přijede na štěňátka podívat ještě před odběrem, případně vybrat si to svoje štěňátko a poznáme se osobně.
Budeme velmi rádi, pokud majitel projeví zájem být s námi v kontaktu, protože na dalším harmonickém vývoji našich „dětí“ nám velmi záleží.