Naše chovatelská stanice byla zaregistrována koncem prosince 2007.
Založení chovatelské stanice jsem ale začala plánovat mnohem dříve. Od dětství miluji pejsky a často jsme u nás doma pejska měli. První naší fenkou byla Betynka. Po narození jejich štěňátek jsem věděla, že chci ten krásný zážitek, jakým je narození a piplání štěňátek prožívat znovu.
Ale už to měla být fenka z průkazem původu. Hledali jsme střední, hladkosrsté plemeno a našli pejska, který naší představě zcela odpovídal – německého pinče.
Corinna Black Bohemia – naše první a jediná fenka německého pinče nás denně přesvědčuje, že ani další lidé by neměli být ochuzeni o úžasné povahové vlastnosti a radost, kterou nám dává.
Pro chov máme velmi dobré podmínky – místo v domě, velký dvůr a zahradu. Naše chovatelská stanice je rodinná v pravém smyslu toho slova.
Naším cílem je chov pro radost naší rodiny i budoucích majitelů našich psích miminek.
Chovat zdravá, veselá a krásná štěňátka. A hlavně najít všem šťastný domov, kde by žili všichni spokojeně stejně jako my.
A proč Otavský koník – bydlíme nedaleko Otavy a časté vycházky směřují kolem řeky. Koníka připomíná naše Cori odjakživa – trysk, cval, klus, skok jí není cizí. A když pádí po louce připomíná malého rezatého koníka.

Máme za sebou úspěšný odchov čtyř vrhů, při kterých se naše Corinka osvědčila jako vzorná matka. Další štěňátka už Corinka mít nebude.

Všechna odchovaná štěňátka už  přináší radost svým novým páníkům. Radujeme se z toho, protože víme, že šla k hodným lidem.

Od roku 2012 přibyla do naší chovatelské stanice úžasná fenka – Brabantík Coocie Francouzská lilie (Adinka). S Corinkou tvoří nerozlučnou dvojku a Cori vedle ní omládla. V prosinci 2013 byla naše Adinka uchovněna a my se těšíme na štěňátka.